TARPTAUTINIS VERSLO FORUMAS IR AMATAI GRUZIJOS RESPUBLIKOJE

Šiaurės vakarų Lietuvos VVG įgyvendindama tarptautinį bendradarbiavimo projektą „Turizmo vystymas. Nuo tradicijų prie modernaus verslo“ 2019 m. balandžio 1-5 dienomis kartu su partneriais  dalyvavo tarptautiniame verslo ir amatų forume Gruzijoje.

Forume ir vilnos vėlimo meistriškumo kursuose taip pat dalyvavo atstovai iš Latvijos (Saldus, Liepajas, Ropaži, Sateka rajonų), Gruzijos (Sakartvelo) ir Moldovos Respublikų.

Lietuvos delegaciją sudarė: Mažeikių rajono vilnos vėlimo amatininkės Vilija Juočytė, Rosita Ruchanskienė, turizmo sodybos „Dūzgės“ atstovė Jolanta Jonušienė. Kartu vyko Utenos rajono amatininkės Irena Juotkienė, Edita Kaniušėnienė bei verslo atstovai Valė Leipuvienė ir Vidas Bražėnas.

Pirmoji diena. Balandžio 1-ąją Stepansminda miestelyje, Kazbegi regione buvo organizuota tarptautinė konferencija, kurioje dalyvavo ne tik bendradarbiavimo projekto partneriai, bet ir vietos verslo, Turizmo departamento, Kazbegi regiono įvairių įstaigų atstovai, pristatymus skaitė marketingo, maisto kokybės, informacinių technologijų specialistai, renginį filmavo ir fotografavo Gruzijos Respublikos spaudos ir televizijos žurnalistai.

Pristatytos visų projekte bendradarbiavimo sutartį pasirašiusių vietos veiklos grupių teritorijos ir jų turizmas, prekių ženklai, tautinis paveldas, smulkaus verslo perspektyvos, produkcijos sertifikavimo galimybės…

Antroji diena. Kitą dieną delegacijos lankėsi veikiančiuose ir pradėsiančiuose veikti  LEADER priemonės projektuose: svečių namelyje Achkhoti, grožio salone, gėlių šiltnamyje, vietos meno studijoje, viešbutyje „Stancia“. Taip pat aplankėme istorines vietoves, paminėtas  Kazbegi VVG projekte „Istorijos tyrinėjimas – kaimas Kazbegi regione“.

Trečioji diena. Amatininkės iš Lietuvos, Latvijos ir Moldavijos vyko į praktinius užsiėmimus „Veltinio namuose“, kur tarpusavyje dalinosi vėlimo technika, patirtimi, vėlė gaminius iš tame regione paplitusios vilnos rūšies, keitėsi savo ir vilnos bei reikalingų priedų tiekėjų kontaktais.

Verslo ir turizmo atstovai buvo pakviesti į Stepansmindoje veikiantį „Verslo ir turizmo informacijos centrą“, ten buvo pristatytas nacionalinis Kazbegi parkas, projekto dalyviai iš visų šalių pasakojo, reklamavo savo verslus, dalijosi gerąją ir blogąja patirtimi, keitėsi kontaktais, mezgė ryšius. Išvyka į pieno ūkį, kuris pradės gaminti tradicinius sūrius, aplankėme pirmąjį regione veikiantį lapinių daržovių auginimo ūkį, kurio šeimininkas turi ir namuką, skirtą turistams, ieškantiems autentikos, apsigyventi.

Ketvirtoji diena. Paskutiniąją viešnagės dieną vilnos vėlėjos vėl vyko į „Veltinio namus“, kur organizuotas seminaras, bei vietos darbų paroda ir mugė. Čia buvo galima ne tik pasigrožėti vietos meistrių darbais, bet ir jų įsigyti.

Kiti projekto dalyviai rinkosi į praktinį seminarą „Naujų turistinių maršrutų kūrimas mūsų šalyje“. Susiskirstę į savo vietos veiklos grupių komandas, turizmo verslo atstovai kūrė paslaugų paketus, kuriuos būtų galima pasiūlyti įvairaus amžiaus, pomėgių užsienio ir savo šalies turistams

Pasibaigus praktiniams seminarams, išvykome į Tbilisį, kur ankstų balandžio 5 dienos rytą laukė skrydis į Rygos oro uostą.

Lietuvos delegacijos atstovai savo atsiliepimuose rašė, kad susitikimai ir meistriškumo kursai buvo naudingi, nuoseklūs, įgytos žinios pravers veltinių vėlime bei puošime, marketingo paskaita ir diskusijos gelbės smulkiajame versle.

Šiaurės vakarų Lietuvos VVG informacija,

LAG Kazbegi nuotraukos