Projektas „Nepelnytai užmirštų žmonių ir vietų svarbių vietos bendruomenei pažinimas ir plėtra pritaikant inovacijas“

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis pagal 20142020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ įgyvendinimo priemonės Nr. 05.4.1-LVPA-K-808 „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e-rinkodara“.

Projekto tikslas: e- rinkodaros priemonėmis didinti dvarų, piliakalnių bei vandens telkinių -  esančių Rytų Aukštaitijos prioritetiniame turizmo regione - lankomumą ir žinomumą.

Trumpas projekto aprašymas:

Utenos rajonas priskiriamas prie prioritetinių Lietuvos turizmo plėtros regionų, nes regione yra gausu turistinių išteklių ir yra galimybės plėtoti darnųjį ir kultūrinį turizmą išsaugant natūralią gamtinę ir kultūrinę aplinką. Gamtinių ir kultūrinių turizmo išteklių potencialas ir jų teritorinė sklaida Rytų Aukštaitijos prioritetiniame turizmo plėtros regione yra netolygi.

Tarp unikalių rajono  gamtos ir kultūros išteklių yra nepelnytai užmirštų ar dėl komunikacijos klaidų netinkamai traktuojamų dalykų,  dėl kurių kai kurie gamtos ir kultūros objektai yra nepakankamai viešinami ir todėl tik maža dalimi prisideda prie turizmo įvaizdžio formavimo ir turistų pritraukimo.

Įgyvendinant projektą bus sukurtos ir  naudojamos  septynios- rinkodaros priemonės: interneto svetainė, optimizavimo paieškos sistemos (SEO), reklamos paieškos sistemos (SEA), rinkodara socialiniuose tinkluose (SMM), video reklama internete, mobilioji rinkodara, reklama elektroniniu paštu. Projekto turinio rinkodara bus  naudojamos septynios priemonės: virtualios realybės filmukas, tekstų redagavimas, tekstų  korektūros, teksto vertimas į anglų, rusų ir vokiečių kalbas, fotonuotraukos, e-katalogai, interaktyvus žemėlapis.

Bendra projekto vertė – 105 047,39 Eur

Paramos suma – 82 406,10 Eur

Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia – 2019-03-01

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga – 2021-02-28

Projekto vykdytojas Utenos regiono vietos veiklos grupė.

Projekto partneris yra Utenos rajono savivaldybė

Projekto svetainė:

http://aplink.utenago.lt/

Virtualios realybės filmuko kūrybinė grupė lankėsi Utenos rajone

Apie virtualios realybės filmą:

Interaktyvus Virtualios Realybės filmas ,,Nepažįstamoji“, tai šiuolaikines VR ir 360 laipsnių filmavimo technologijas bei programavimą į koliažinį poetinį turinį infiltruojantis filmas apie Lietuvoje gyvenusią žinomą rusų kilmės dailininkę, vieną iš Miuncheno ekspresionistinės tapybos menininkų grupės ,,Mėlynasis Raitelis“ įkūrėjų M. Verviokiną (1860 – 1938). Filmo kūrėjai atsisako įprastos linijinės biografinės istorijos ir vietoj to žiūrovą perkelia į neišbaigtus ir fragmentiškus ,,Nepažįstamosios“ prisiminimus bei suteikia žiūrovui laisvę pačiam po juos pasivaikščioti. Nelyg erdvėlaikio siužetiniuose kambariuose žiūrovas pats kurs savo istorijos koliažą ir galės laisvai judėti tiek trimis mums žinomais išmatavimais, tiek ketvirtuoju - laiku. Utenos kraštuose nufilmuoti gyvenimo fragmentai, kelios aktorės vaidinančios tą patį personažą bei pačios M. Veriovkinos poetiniai tekstai filme sukuria savotišką atminties koliažo diskusiją – kas vyksta mūsų atmintyje? Ką esame linkę apie save prisiminti? Ar įmanoma šias nuotrupas surinkti į vieną visumą? Šių klausimų mozaikoje žiūrovas tampa detektyvu iš detalių, daiktų, prisiminimų ir tekstų besistengiantis surinkti sau artimą žinomos dailininkės paveikslą.

Filmo pagrindu tampa 1910 m. M. Veriovkinos grįžimas į Vyžuonėlių dvarą Utenos rajone, kuriame dailininkė praleido savo vaikystę. Čia, grįždama į vaikystės dvarą, ji suvokia grįžusi ne viena... Žiūrovo pasirinkimo valioje esanti M. Veriovkina keliauja po savo pačios prisiminimus, skirtingus savęs atspindžius, įvykius, skirtingus laikmečius, kurie ilgainiui ima kurti dualistinį, sunkiai apibrėžiamą ir apibendrinimą dramatiškos ir gilios asmenybės paveikslą. Šis ,,Nepažįstamosios“ portretas mums kalba ir apie mus pačius – sunkiai apibrėžiamus, apibendrinamus ir nesugebančius savo prisiminimų detalių apjungti į linijinę istoriją. Ar žmogaus gyvenimas gali tapti paprasčiausiu naratyvu?

Literatūriniu filmo pagrindu tampa M. Veriovkinos ,,Laiškai Nepažįstamajam“, laiškai mylimajam A. Jevlenskiui bei tėvui V. Veriovkinui.

Projektas filmuotas unikalia kino lygio 360° turinio fiksavimo technika, kurią sukūrė ,,Gluk Media“ kartu su susikertančių medijų klasteriu ,,Nebula“. Išskirtinė technologinė platforma leido įgyvendinti ir iki šiol neįmanomais buvusius planus – tokius kaip 360° kameros skrydis dronu ar plaukimas valtimi.

Scenarijaus autorius ir režisierius Žilvinas Vingelis, dailininkė Dovilė Gecaitė, kompozitorius Mykolas Natalevičius, postprodukcija ,,Gluk Media“, prodiuseris Darius Vizbaras. Filme vaidina žinomi Lietuvos aktoriai Vilma Raubaitė, Paulina Simutytė, Aleksas Kazanavičius, Ramūnas Cicėnas ir Erika Račkytė.

Pasikeitus pandeminei situacijai šalyje, galėsite išgyventi virtualios realybės pasakojimą ir pajusti Utenos krašto dvasią!

Filmo peržiūros vyks Utenos regiono vietos veiklos grupės patalpose (Taikos g. 6, Utena.) prieš tai registruojantis el. paštu: utenosvvg@gmail.com

Projektą finansavo: Lietuvos verslo paramos agentūra
Projekto įdėjos iniciatorius: Utenos regiono vietos veiklos grupė
Projekto partneris: Utenos rajono savivaldybė
Filmo kūrybinė ir techninė grupė: virtualios realybės lyderiai Baltijos šalyse UAB Gluk media ir vizualinių eksperimentų teatras VšĮ Kosmos theatre
Projektą viešina: UAB Verslo tyrimų agentūra
Projekto polapis: http://aplink.utenago.lt/
Facebook: Aplink Uteną

Virtualios realybės filmo anonsas:

Akimirkos iš filmavimo aikštelės: