LINC2019

INFORMACIJA APIE TARPTAUTINĘ KONFERENCIJĄ LINC2019 (vertimas netaisytas)

DALYVAVIMO MOKESTIS

Dalyvavimo mokestis yra 250 € ir apima konferencijų programą, studijų ekskursiją, maitinimą, pervežimą iš partnerių viešbučių.

REGISTRACIJA IKI GEGUŽĖS 1 D.


STRAND SPA & KONFERENCIJOS VIEŠBUTIS

Standartinis vienvietis kambarys 75 €
Standartinis vienvietis kambarys 84 €
Dvivietis kambarys vienam asmeniui 80 €
Mažasis liukso (junior suite) numeris vienam asmeniui 102 €

Standartinis kambarys su dvigule lova 78 €
Standartinis dvivietis kambarys 90 €
Mažasis liukso (suite) numeris kaip dvivietis kambarys (viena didelė lova) 110 €
Mažasis liukso (suite) numeris su dvigule lova 110 €

Į kambario kainas įskaičiuoti pusryčiai, SPA apsilankymas ir mokesčiai (9%)

VILLA ANDROPOFF

Dvivietis kambarys 60 EUR / 20 kambarių
Į kambario kainas įskaičiuoti pusryčiai ir mokesčiai (9%)


PROGRAMA
Antradienis, rugsėjo 10 d

Atidarymo ceremonija

Registracija ir įsiregistravimas Pärnu miesto ir apskrities viešbučiuose

15.15 Pervežimai į Pernu dalyviams, apsistojantiems „Villa Andropoff“
17.00 Atidarymo ceremonija priešais „Mudaravila“ („Hedon Spa & Hotel“, Ranna puiestee 1, Pärnu). Procesija paplūdimio promenadu iki Strand SPA ir konferencijų viešbučio (1 km)
19.00 Vakarienė „Strand Spa & Conference“ viešbutyje (Tammsaare puiestee 35, Pärnu)
21.30-22.00 Transportavimas atgal į „Villa Andropoff“
„Afterparty“ „Strand Spa & Conference“ viešbutyje, Bar LINC2019 (5 aukštas)

Rugsėjo 11 d., Trečiadienis

Studijų ekskursijos

08.00-09.00 Autobusai išvyksta į studijas 1-9 (informacija žemiau)
17.30-18.30 Atvykimas į viešbučius
18:30-19:30 Kontaktų kampas „Strand Spa & Conference“ viešbutyje.
19.30 Vykimas iš Pernu į Klaara Manni atostogų ir seminarų centrą
20.00 Vakarienė „Klaara Manni“ atostogų ir seminarų centre, Europos bufetas, grįžtamojo ryšio seminaras
22.00-23.30 Transportavimas atgal į viešbučius

Ketvirtadienis, rugsėjo 12 d

LINC Tori Hell LEADER triatlonas

09.00 Paėmimas iš „Villa Andropoff“ ir „Strand Spa & Conference“ viešbučio.
09.30 Atvykimas į Tori kaimą
10.00 Tori pragaro triatlonas. Sporto varžybos, vietinė amatų rinka, kontaktų kampas.
16.00 Atvykimas į viešbučius Pärnu, laisvalaikis
16.00-18.00 Seminaras Strand Spa & Conference viešbutyje.
19.00 Vykimas į uždarymo ceremoniją dalyviams, apsistojantiems už Pernu
19.30 Uždarymo ceremonija Pernu koncertų salėje


STUDIJŲ EKSKURSIJOS:

  1. Vietiniai maisto produktai ir įmonės Mulgima

Mulgimaa – istorinis regionas, kuriam būdingi unikalūs patiekalai, verslumo dvasia ir juodos spalvos Mulgi kailio su raudonomis juostelėmis motyvai, naudojami kaip liaudies kostiumo dalis. Regionas paliko žymią vietą Estijos tradicinėje virtuvėje, įskaitant Mulgi košę, Mulgi kopūstų troškinį, Mulgi varškės tortą ir „kama“, kuri yra smulkiai sumaltų grūdų ir žirnių mišinys. Šie patiekalai iki šiol yra esminė regiono kultūros dalis. Mūsų kelionės patirtį praturtina šeimininkai, kurie pasveikina mus ir mūsų aplankytas vietas. Sodininkų ir lauko kultūrų perdirbimas yra ypač svarbus mūsų augintojams ir gamintojams. Regiono kompetencijos centras siūlo daugybę produktų kūrimo galimybių, padedančių sukurti aukštos kokybės produktus rinkai. Ši ypatinga kelionė suteikia unikalią skonio patirtį.

  1. Mulgimaa kultūros paveldas

Mulgimaa yra teritorija, esanti pietinėje Estijoje. Regionas yra žinomas dėl savo ypatingo maisto ir unikalios architektūros (vadinamieji sodybos dvarai). „Mulgimaa“ stimuliuoja jausmus su gražiais pakaitiniais Sakala aukštumų kraštovaizdžiais ir turi vienodai įvairų vietos kultūros paveldą. Apsilankome vietose, kuriose užfiksuotas ir perduodamas šis paveldas. Pamatysime nacionalinių rankdarbių, tradicinių buitinių prietaisų ir keramikos kolekciją. Miškuose yra turistinių ūkių ir sporto centras, turintis platų pramogų, apgyvendinimo ir puikių patiekalų asortimentą. Mulgima visada buvo turtinga vieta. Tai populiari Estijos daina – „Gerai gyventi Mulgima. Graži gamta ir derlinga žemė visur. Yra didelių miškų, didelių turtingų Estijos ūkių… “̶ visos Mulgimos vertybės yra apgaubtos šiose eilutėse.

  1. Gyvenimas netoli gamtos – istorija, žygiai ir žirgai

„Matsalu“ nacionalinis parkas yra viena iš svarbiausių vandens paukščių prieglobsčio ir sustojimo vietų Europoje. Per migraciją čia sustoja daugiau nei 2 mln. Vandens paukščių, iš jų apie 230 000 trumpiau ar ilgiau. Ryškiausias paukščių stebėjimo laikas yra pavasaris ir ruduo, todėl galime pažvelgti į migruojančius paukščius. Lankytojų centre „Matsalu“ per keturias sezonus perima 20 minučių trukmės multimedijos programa. Nuolatinėje parodoje parodyti parko buveinės ir rūšys bei regiono kultūros paveldas.
„Matsalu“ nacionalinis parkas turi ne tik puikias paukščių stebėjimo, bet ir žygių galimybes. Viena iš paslaptingiausių vietų Parke yra Salevere Salumägi kalnas, kuris yra ledo ledo ir Baltijos jūros sukurtas reljefo tipas. Per 1,5 km pėsčiomis pamatysime Silmaalliko pavasarį, priešistorinės gynybos struktūros griovį, nemoralinį mišką kalvos papėdėje ir alvarinį mišką ant jo.
Lihula miestas yra svarbi istorinė vieta. Senovės tvirtovė yra viena iš unikalų XIII a. Įtvirtinimų Baltijos šalyse. Nuolatinė paroda Lihulos muziejuje pateikia vietinę istoriją ir archeologinius radinius iš kaimynystės. Laikina paroda rodo geriausius Lihula siuvinėjimo pavyzdžius.
Matsalu rajonas yra retai apgyvendintas. Tačiau kai kurie žmonės renkasi triukšmingus miestus. Prieš 19 metų šeima, kurioje dabar yra 5 vaikai, persikėlė į Massu dvarą, kur siūlomos jodinėjimo paslaugos. Mes galime pamatyti, kaip jie valdo ir ar jie yra patenkinti savo sprendimu gyventi kaime.

  1. Sekite savo aistras – kanapės, teatras, stiklas ir šaudymas iš lanko

Läänemaa apskrityje, taip pat ir kitur Estijoje, gyventojų skaičius yra nedidelis, tačiau žmonės yra vieningi ir ambicingi. Ši pažintinė kelionė nukelia į vietas, kurių negalima matyti iš greitkelio. Už miško stendų ir auksinių laukų galite rasti lobių, pasakojančių apie gamtą ir paveldą. Läänemaa yra žinoma dėl savo gamtos draugiško požiūrio ir ekologiškų maisto produktų. Vienas iš geriausių ekologinių prekių ženklų Estijoje, „Tammejuure“ ekologinis ūkis seka mūsų protėvių pavyzdžiu, o kaip šeimos verslas dabar auga ir apdoroja kanapius ir kitus grūdus.

Bendruomenių gyvenimą praturtina teatras, menas ir įvairios sporto veiklos, įskaitant šaudymą iš lanko.

  1. Kaip klestėti mažuose kaimuose ?!

Ši kelionė suteikia jums įžvalgos apie gyvenimo būdą kaime. Nedrema miškingos pievos yra didžiausios rūšies Šiaurės Europoje. Tai populiari pėsčiųjų ir pikniko vieta pavasarį ir vasarą – tai įdomi ir kruopščiai išsaugota buveinė, kurioje yra daug augalų rūšių. Lääneranna savivaldybė yra antra mažiausiai apgyvendinta savivaldybė Estijoje, turinti tik keturis žmones vienam kvadratiniam kilometrui. Vietovei būdingos mažos kaimų grupės, išsklaidytos tarp pelkių, pelkių ir turtingų miškų. Oidrema yra labai senas kaimas, pirmą kartą paminėtas 12-ajame amžiuje. Nors kaime yra tik 109 buveinės, yra labai aktyvi bendruomenė tiek įmonėje, tiek ir išlaikant senas tradicijas. Tai kaimas, kuriame galite gauti geriausią ekologišką pieną ir kitus pieno produktus.

Paadremos rajone yra 13 kaimų, kuriuose gyvena apie 200 gyventojų. Kaimo centras yra buvusioje „Paadrema“ mokykloje, kurioje įrengtos įvairios veiklos rūšys: rankdarbiai, biliardas, stalo tenisas, novus (koroona) ir tt, taip pat yra moderni bendruomenės virtuvė. Daugelis baldų ir daiktų buvo įsigyti finansuojant įvairius projektus, tokius kaip biliardo stalai, treniruokliai, audimo staklės, keraminė krosnis ir šiuolaikinė virtuvė. Kaimo centras aktyviai naudojamas.

Matsi yra istorinis žvejybos uostas, kuriame yra senas laivų pastatas ir gelžbetonio prieplauka, o 1980 m. Laivų namai buvo renovuoti 2018 m. Per LEADER finansavimą, o ateities planai apima prieplaukos atnaujinimą ir naujo slydimo, automobilių stovėjimo aikštelių ir tualetų statybą. Yra pakankamai vietos naujiems pastatams, pvz. kavinė, lankytojų centras arba uosto biuras.

Matsi uostas rengia viešus renginius vasarą, pvz. vietos jūrų festivalis. Valtinė nėra izoliuota ir neturi šildymo sistemos, todėl netinka naudoti šaltesniais sezonais.

„The Poll Diaries“ filmas buvo nufilmuotas netoli uosto 2009 m.

  1. Aktyvūs Soomaa verslininkai

Pirmoji šios ekskursijos vieta yra Niidu kaime, kur galite susitikti su Pietų Amerikos alpacais didžiausiame Estijos alpako ūkyje. Ūkyje taip pat yra kiaulytės, Ouessant avys ir Angoros triušiai. Kelionė tęsiama studijų taku Riiso upėje, Soomaa nacionaliniame parke, takas yra vaizdingas maršrutas per pelkę ir Navesti upės miškus. Iš viso 1220 m tako galima pasiekti vežimėliais arba kūdikių vežimėliais. Takas turi didesnes platformas su sėdynėmis, kur galima pailsėti, paragauti spanguolių ar mėlynės, pasimėgauti pelkių tylumu arba pakilti į žiūrėjimo bokštą. Vėliau aplankysime Jõesuu kaimo namus (bendruomenės centrą). Čia mus prižiūri energingos vietinės ponios, talentingos gamindamos keramiką ar rankų darbo korteles arba gamindamos skanų maistą. Aktyvius žmones galima rasti ir kitoje stotelėje „Tori Cider Farm“, kurio produkcija pelnė nemažai kokybės ženklų ir tarptautinių pripažinimų. Sidrų gamyboje naudojami tradiciniai metodai, kai fermentacija buteliuose ir ilgas brandinimo laikotarpis suteikia ypač turtingą, žemišką skonį. Ūkio parduotuvė yra atvira puodeliui kavos, sidro stiklo ar žemės ūkio produktų įsigijimo. Ūkis yra labai įkvepiantis – ateikite ir pažiūrėkite save!

  1. Ramybė ir tyla Soomaa

Studijų kelionė prasideda įvairiuose šlapžemių kraštovaizdžiuose, esančiuose Kuresoo pelkėje. Yra laive vaikščiojimas su platformomis poilsiui, o vakarais iki viduramžių vakaro čia gali mėgautis tiek klasikinės muzikos tylos, tiek koncertai. Šie kraštovaizdžiai įkvėpė Estijos kompozitorių Martą Saarą, kurio buvęs namai dabar yra jo muziejus. Mes tęsiame kelionę „Navesti“ upės „Energia“ ūkyje, kur galima rasti ramybę ir ramybę žolelių, pėsčiųjų takų, arbatos namų su vaizduokliniu bokštu ir ekologiniu SPA centre. Prie upės dirbo vandens malūnas, tačiau šiandien mūsų svetainėje yra „Vanaõue“ poilsio centras. Be tradicinių atostogų ir seminarų paslaugų, centras garsėja vietiniu skoniu, jie augina avių pulką ir naudojasi žaidimu. Puikus skonis, teigiamos mintys ir viliojančios obuolių kvapai jus sveikina „Piesta Kuusikaru“ ūkyje. Jie gamina obuolių sultis, aštrius obuolių gėrimus, natūralius obuolių actus, džiovintus obuolių gabaliukus, obuolių sirupus su mėtų ir apelsinų stiliumi. Ateikite ir mėgaukitės tylos muzika!

  1. Tõstamaa gamta ir žmonės

Žmonės, gyvenantys šioje Pernu apskrities teritorijoje, rūpinasi savo bendruomene, mėgsta išskirtinius kraštovaizdžius ir kaimo gyvenimo stilių. Vaizdingi kraštovaizdžiai ir išsklaidyti kaimai su nuostabiu Tõstamaa dvaro pastatu yra kupini emocijų ir pasitenkinimo. Vietos amatų tradicijos grįžta į XIX a. Ir puoselėja protėvių įgūdžius. Garbinami vietinio stiliaus liaudies kostiumai, tačiau senieji įgūdžiai taip pat įkvėpė naujų dizainų.

  1. Livonijos įlankos pakrantės gamta ir žmonės

Ši Estijos dalis yra žinoma dėl didelių miškų ir pelkių plotų. Teritorijai būdingas tiek kaimų, einančių per siaurą ariamosios žemės juostą tarp jūros ir didelių šlapžemių, tiek atokių miško ūkių. Žmonės šiame retai apgyvendintame regione istoriškai išgyveno žuvininkystę, miškininkystę, amatus ir prekybą. Dabar teritorija tapo patrauklia poilsio ir gamtos turizmo vieta.

 

Daugiau informacijos: https://linc2019.eu

Registracija į renginį: https://linc2019.eu/registreerimine/